Cabinet tratare vitiligo Bucuresti

De curand mi-au aparut cateva pete albe pe picioare, cand m-am intors de la mare.Seamana cu vitiligo, spun asta pt ca mama mea are aceasta boala de mai multi ani.Poate sa imi recomande cineva un dr si o clinica buna pt tratare vitiligo in Bucuresti? A fost cineva la domnul dr Nedelcu, tratamentul a dat rezultate?

am fost cu baiatul meu la prof. Nedelcu la inceputul lunii august si mi-a lasat o impresie placuta! A recomandat fototerapie cu lampa uvb,vitix gel si tablete,coenzima Q 10, magneziu forte…Eu il recomand ca medic dermatolog. Dar nu stiu de unde sa cumpar lampa uvb. Numai bine!

cautati pe internet. Un model bun este Dermalight 80 (ptr ca e original). Sau alta marca, dar sa fie de frecventa 311 nanometri.
In Romania se comercializeaza de cei de la Elmed, dar, daca o comanzi din afara prin internet, poti sa iesi mai ieftin.
Daca baiatul are pete mari, incearca sa gasesti o lampa de forma patrata, nu lunga si subtire cum este Dermalight 80. E mult mai comod cu cea patrata, acoperi mai multe pete odata.

Multumesc mult Teo!
Am cautat si am gasit un site romanesc : lampi uvb ,un magazin online unde au lampi Kernel chinezesti(producatorul este chinez) dar lampile spun ei sunt Philips 311 nm la 1680 ron.Aceleasi lampi am vazut si pe ebay,amazon si alibaba.Si eu m-am gandit la o lampa patrata,asta pe care am vazut-o are doua lampi uvb si suprafata de tegument este mai mare.
A cumparat cineva de pe situl romanesc ? Stie cineva ceva de ei ?

Buna ziua.Cabinet foarte bun gasiti in spital Colentina .Baiatului meu i a aparut vitoligo in luna august si pe fata si pe corp pe 6 septembrie am fost la control la d na.doctor si 8 noiembrie am fost deja la al 2 lea control plini de sperante pt ca petele aparute in august au inceput sa de picmenteze

Exista vreun cabinet in bucuresti pentru sedinte cu lampa uvb si cam cat ar caosta o sedinta ?am pete in zona genitala .multumesc

Sedinte de nUVB face dl dr Ioan Nedelcu, la cabinetul de pe str Veronica Micle. Dar e scump, in jur de 80 ron sedinta, nu merita, trebuie sa cauti pe cineva mai ieftin.

Cum se numeste dna dr din spitalul Colentina?multumesc

Eu am facut tratamentul cu UVB cu Exciplex la Dr Lupulescu Mihaela