novitil în România

Am găsit un site ce comercializează novitil în România. Am sunat, am dat mail şi mi-a confirmat acest lucru. Se elimină astfel taxele mari de peste ocean. Nu am comandat deoarece am înţeles că merge mai bine cu soarele iar acum vara s-a cam încheiat. Se fapt este vorba despre reprezentantul în România a firmei ce-o cunoaştem cu toţii că produce novitil şi este sau a fost un link pe site-ul acesta pe prima pagină.

Poti sa-mi trimiti si mie link-ul pe privat?
Chiar ma intereseaza pt ca la mine a mers destul de bine cu Novitil si sper sa functioneze in combinatie cu lampa. Id-ul meu e anneserban@yahoo.com.

L-am gasit si persoana de contact e chiar din Baia Mare, oras in care stau si eu. Multa sanatate si sper sa ne vindecam cu totii.

Super veste!!! Poti sa imi trimiti si mie mesaj privat cu link-ul…vreau sa comand si eu sa testez pe propria piele :stuck_out_tongue:

am gasit pe google ceva…dermabest romania ar fi firma?
Interesant situl…vad ca au si o crema pentru cicatrici…cred ca voi comanda 2 sticlute…sa vad cum tolerez.

Tot editez mesajul…sunt prea incantat…:slight_smile:
Am citit parerile altor persoane de pe forumuri si se pare ca aceasta crema este foarte buna la repigmentare. Multe persoane care nu au respuns deloc la tratamente normale (chiar si cele cu melagenina) au avut rezultate remarcabile cu aceasta crema. Ceea ce este si mai inbucurator, faptul ca poate fi (si chiar este incurajat) folosita impreuna cu lampa UV sau cu expunerea la soare. Sper sa revin cu rezultate cat de curand.

Da ai gasit site-ul corespunzător. Nu am dat adresa dar este aceiaşi ca şi firma ,mamă" cu extensie ro. Am vorbit la telefon şi prin mail cu reprezentantul firmei şi cred că este ok.

Am vorbit si eu cu reprezentantul firmei Dermabest si eu am incredere il el pentru ca si el se lupta cu vitiligo. Acum e plecat din tara exact pentru aceast treaba, dar revine saptamana viitoare marti si o sa ma intalnesc cu el si atunci o sa pot sa va spun concret daca crema este originala sau nu pentru ca eu am mai luat direct din Canada. Acum are preturi promotionale, un tub de crema costand 1.400.000, spun asa pentru ca eu am platit cam 3.600.000 pe 2 tuburi aduse din Canada, cu transport cu tot. Din propria mea experienta pot sa va spun ca itradevar da rezultate,dar e nevoie de mult soare, iar acum sper sa pot lua lampa cat mai curand si sa le incerc impreuna. Daca va pot ajuta cu ceva anuntati-ma.

Am inceput tratamentul cu Novitil de 2 zile. Va voi tine la curent cu eventualele rezultate. Am fost multumit de promptitudinea cu care mi-a fost trimisa comanda.

te rog sa imi trimiti si mie linkul

si te dai cu novitil inainte de folosirea lampii ? asta inlocuind soarele corect ?

De 2 ori pe zi se da cu novitil…este recomandata expunerea la soare dupa aplicare…zona nu trebuie spalata cam 2 ore…dupa cum scrie in prospect…acum fiecare urmeaza instructiunile cum poate :p…ramane de vazut cum e cu rezultatele…ti-am trimis mesaj privat cu adresa

thx moonwalk insa ma uitasem si eu la aceeasi adresa dar parea cam dubios sa pot da comanda pe un site cam neingrijit :slight_smile:

inca o sa ma mai gandesc la niste tratamente si sa mai vad care sunt mai eficace

@din ce am citit pe forum pana acuma…si l-am rascolit aproape tot cea mai buna met ramane novitil + lampa nUVB

hmmz…probabil…eu il folosesc de o saptamana deja…rezultate nu am ink…speranta nu moare insa :slight_smile:

si da situl e cam naspa realizat dar ce sa-i faci…produsul e original in schimb :stuck_out_tongue:

Cum mai ,staţi" cei ce folosiţi Novitil)?

Am început tratamentul cu novitil. Lampă sau soare plus novitil.
În urmă cu o lună am obţinut rezultate prin folosirea lămpii la cele mai vechi pete situate în zona genitală. Am obţinut puncte şi chiar regiuni de pigment erau poate zeci pe o suprafaţă de câţiva cmp. În prezent am pierdut tot pigmentul câştigat. Nu pot să îmi explic.
Oricum mă gândesc că este posibilă ameliorarea sau vindecare dar nu ştiu cauzele ce au determinat câştigarea şi apoi pierderea pigmentului.
Ce să înţeleg? Mai mult o julitură care s-a vindecat prin luna august, având o culoare închisă în prezent e albă.
Este foarte stranie evoluţia bolii dar am speranţă că odată ce s-a produs pigmentul se mai poate produce.
Aţi tre4cut careva prin asemenea experienţe?

Desigur. Tot in zona genitala am reusit si eu sa ma repigmentewz si iti pot spune asta…daca repigmentezi partial o pata ai toate sansele sa pierzi pigmentul. La mine cea mai mare pata care s-a repigmentat total a ramas asa de mai bine de un an. Este recomandabil ca din cand in cand sa folosesti lampa si in acele zone pentru a intretine pigmentul. Eu sustin in continuare ca regimul si stilul de viata produc o depigmentare accelerata. Incearca sa eviti consumul de alcool si cafea in exces, la fel si bauturile carbogazoase. Poti incerca sa bei ceai mult si sa mananci mancaruri fara grasime multa. La mine cand ma abat foarte mult de la acest regim se produce depigmentarea. De asemenea trebuie sa respecti foarte mult ciclul de odihna al corpului. Regenerarea cea mai puternica se produce atunci cand dormim.

o pata partial repigmentata are toate sansele sa recidiveze, de aceea e musai sa fie folosita lampa nUVB pt intretinere. Si ciudat e ca, de multe ori pigmentul nu mai revine pt a doua oara la o pata. Adica ai sanse sa te repigmentezei, dar nu si sa te re-repigmentezi.

Din cate am studiat eu acest gel se pare ca e ceva de capul lui.doar ca este destul de greu de comandat tocmai din canada,transportul costa cat gelul.am aflat ca undeva la baia mare s-ar gasi novitil dar dupa ce am purtat o discuti cu cineva de la firma respectiva mi-a zis ca imi ofera un gel care are alta denumire dar are aceleasi ingrediente ca si novitilul.motivul ar fi ca denumirea respectiva ar fi cea europeana doar ca eu nu prea il cred.asa ca daca este cineva care a cumparat sa imi spuna si mie de unde si cat costa.daca cineva si-a cumparat de la baia mare si e bun o sa cumpar si eu.

eu mi-am luat din romania…nu mai stiu daca firma e din baia mare…e postat situl pe acest forum undeva…Il folosesc de vreo 6 luni si nu am obtinut niciun rezultat vizibil vu el…adica repigmentarea e la fel ca atunci cand foloseam numai lampa…concluzii nu pot trage. poate altii raspund altfel la acest gel.
Despre ce ai spus tu si anume faptul ca ti-a oferit un gel asemanator, nu stiu ce sa sppun. Eu am luat npovitil…scrie si pe cutie si pe flacon si pe instructiunile de folosire…nu stiu daca poate fi contrafacut (si nici nu vad de ce ar fi interesat cineva sa faca acest lucru). Sa ne spui cum se numea acel gel cu aceleasi ingrediente (poate gasim ceva pe internet despre el)
Succes!

imi poti spune de unde ai cumparat novitil?vreau sa cumpar si nu stiu de unde

pai e site dermabest romania…vezi acolo…nu am scris link-ul dar il poti gasi usor cu google…
Succes