Melagenina Plus

tratamentele pentru vitiligo si eficienta lor

Moderatori: teo, mircea

Reguli forum
reguli-t2.html

Puteți raporta probleme în funcționarea forumului la email mircea |@| vitiligo.ro
moonwalk

Re: Melagenina Plus

Mesajde moonwalk » Mie Iul 15, 2009 10:04 pm

cand zici ca ti-ai pigmentat 90% din corp vrei sa spui defapt 90% din pete nu?...sau era extrem de grava depigmentarea la tine?

teo
Moderator

Mesajde teo » Joi Iul 16, 2009 9:11 am

Cred ca a vrut sa spuna 90% din pete...

Pt Lia sau Camy 77 sau Ile: va rog sa imi spuneti si mie adresa farmaciei din Belgrad de unde ati cumparat voi melagenina, pt ca vreau sa rog pe cineva care trece prin Belgrad sa imi aduca si mie. Puteti sa imi scrieti pe adresa mea.

sleep

Mesajde sleep » Joi Iul 16, 2009 11:43 am

camy 77 te rog scrie-mi si mie de unde din anglia ai comandat melagenina plus? sau cum ai facut rost de ea? chiar ma intereseaza sa o procur si eu cat de repede posibil.

ile

Mesajde ile » Vin Iul 17, 2009 9:13 am

am vrut intr-adevar sa spun 90% din pete...cat priveste adresa din Belgrad eu am trimis cuiva de acolo urmatorul link si mi-a procurat-o http://www.pharmaultra.com/Vesti.aspx
...totusi va intreb pe cei care folositi melagenina stati si la soare sau nu???

teo
Moderator

Mesajde teo » Vin Iul 17, 2009 9:24 am

da, acesta e site-ul farmaciei respective. Voi face ca si tine, voi ruga pe cineva de acolo sa mi-o procure. Si cum ti-a trimis sticluta?? Prin posta?? Ai idee cam cat au fost cheltuielile de transport?

Da, melagenina se foloseste in combintatie cu soarele, sau cu lampa nUVB. Nu sunt sigur in privinta timpului de expunere, dar eu as incepe cu 20 minute, care e si timpul clasic de incepere in cura cu melaoline+soare.
Daca te expui la lampa, tr sa incepi cu 40 secunde, marind timpul de expunere din 20 in 20 secunde.

camy777

Mesajde camy777 » Sâm Iul 18, 2009 7:26 am

eu folosesc melagenina si cu soare,da rezultate,saptamana asta am primit rezultatele la sange,totul normal...tot saptamana asta am folosit melatonine mi se pare ca se numeste,e injectabila,grabeste procesul de repigmentare,unele pete au luat o culoare mai maronie deschisa altele mai roz,altele pigmentate pe la borduri,e uimitor,dar partea poasta e ca intr-o saptamana m-am bronzat foarte mult,de obicei imi trebuiau saptamani intregi ca sa ma bronzez asa dar uite ca serul asta e uimitor...trebuia sa folosesc protectie totala,eu am folosit protectie 20...nu stiu dc o sa continui...o sa raman tot la melagenina mai ales ca serul asta e interzis in norvegia si in suedia,e ca si steroizii...poate a auzit cineva ceva

teo
Moderator

Mesajde teo » Lun Iul 20, 2009 9:59 am

eu stiu de niste pastile, melatonina, care te linistesc si te ajuta sa dormi. De ser nu am auzit.

ile

Mesajde ile » Lun Iul 20, 2009 11:02 am

mie mi-a adus melagenina cineva care face frecvent drumul Belgrad -Bucuresti si a costat 50$ sticla..eu ma dau in fiecare seara inainte de culcare ca sa nu mai aplic niciun produs peste insa nu stau la soare pentru ca asa am citit pe prospect ca nu e necesar soarele...totusi folosesc deja acest produs de doua luni si nu am niciun rezultata pana acum...cred ca o sa incep sa ma expun insa vreau sa va intreb va expuneti la soare imediat dupa aplicarea produsului sau dupa un timp??...

teo
Moderator

Mesajde teo » Lun Iul 20, 2009 12:52 pm

Nu are prospect in engleza?? Eu as zice ca dupa 10 min sa te expui, ca sa apuce sa intre bine in piele.
O sticluta de melagenina a costat 50 USD sau 50 EUR?? Ca e o diferenta.

camy777

Mesajde camy777 » Mar Iul 21, 2009 6:44 am

eu am cumparat melagenina plus de pe ebay prin paypall,e mult mai sigur prin paypall pt ca iti garanteaza 1000€ despagubire in caz de vreo neregula,iar produsul nu a fost falsificat,em inteles ca se dau si tepe cu melageniana,ca ar fi falsificata...eu mai combin cu vitix gel ca sa nu se obisnuiasca petele doar cu melagenina,imi aplic una dintre ele inainte de lampa cu vreo 10-20 min iar pe cealalta inainte de culcare...
teo,nu prea sunt sigura de denumire,dar e ceva cu melatonine,e incredibil cat m-am bronzat,vineri a fost ultima zi de expunere la soare iar eu sunt super bronzata,pot spune ca mi-au aparut alunite dupa chestia asta,le-am analizat,sunt ok,iar petele s-au modificat,unele au pigment exact prin centru,arata ca un ou prajit :lol: dar macar au avut bunul simt sa reactioneze...o sa ma reantorc la mare pe la sf lui august cred si o sa ma gandesc bine dc mai folosesc serul,pot sa mai spun ca nu am protejat petele,am aplicat doar vitix gel si vad ca nu am avut probleme,sunt rezistente,din cauza asta cred ca nu se repigmenteaza pt ca sunt incapatanate ca stapana :oops:

teo
Moderator

Mesajde teo » Mar Iul 21, 2009 8:38 am

1)Si prin ebay cat te-a costat o sticluta?? 50 EUR?
2)Ma bucur ca ai rezultate, dar tot nu recunosc denumirea serului respectiv. Nu am auzit de el.
Ai grija cu marea, ca te fura bucuria de a sta la soare si a inota in mare, si uiti sa iti dai u crema. Eu cred ca asa am facut, si m-am trezit cu ditamai petele pe obraz. Foloseste crema de protectie chiar si de dimineata. Poti sa stai vreo 25 min fara crema, daca e pana in ora 8:45 dim si soarele nu arde tare, dar dupa aceea crema e obligatorie. Si seara e la fel: renunti la crema dupa ora 20 seara, dar nu inainte.
Nu uita a ultravioletele sunt dim de cand rasare soarele+o ora, si seara cu o ora inainte de a apune.

ile

Mesajde ile » Mar Iul 21, 2009 8:45 am

eu am dat pe melagenina 50 euro l-am intrebat pe sotul meu k el le-a platit si nu mai stiam exact am luat mai multe sticle sa-mi ajunga cateva luni eu zic ca si in Belgrad e original produsul plus ca primesc si prospect si analizele de sange ale persoanei din a carei placenta a fost extrasa...in legatura cu melaoine eu m-am pigmentat spectaculos de bine cu el si m-am bronzat foarte tare eram neagra si sunt destul de alba la piele insa am decis sa nu-l mai folosesc de cand am vorbit diversi doctori din Grecia si mi-au spus ca este extrem de toxic si daunator pentru organism...mi s-a cam facut frica de atatea medicamente decat sa fac alte boli grave mai bine stau cu asta ca nu e asa de grava plus ca am o viata frumoasa si echilibrata din toate punctele de vedere...imi doresc ca toti cei bolnavi de aceasta boala sa aibe mai multa incredere in ei sa si sa nu se lase infranti si demoralizati...inca ceva vroiam sa va intreb daca a avut cineva rezultate cu acupunctura la dr Tutu Codrut ca l-am cunoscut si s-a laudat ca trateaza cu succes vitiligo...numai bine la toti!

teo
Moderator

Mesajde teo » Mar Iul 21, 2009 10:41 am

da, melaoline e f toxic. Am incercat si eu, combinat cu lampa nUVB, dar fara rezultat. Cred ca merge mult mai bine cu soarele decat cu lampa. Tu dupa cat timp de folosit melaoline ai avut rezultate??

ile

Mesajde ile » Mar Iul 21, 2009 9:58 pm

eu am avut rezultate spectaculoase cu melaoline am folosit medicamentul combinat cu soare vreo doua veri incepanad din mai pana in septembrie si m-am pigmentat f f bine peste tot mai putin pe degete. petele s-au pigmentat total si aceeasi culare cu pigmentul pielii mele nu cum am auzit in alte cazuri ca se hiperpigmenteaza .rezultate am avut din prima luna de tratament multe puncte de pigment peste tot pe toate petele. partea mai proasta e ca dupa cativa ani m-am mai depigmentat pe alocuri pe aceleasi portiuni insa aceasta depigmentare a survenit dupa o sarcina iar doctorul ma ma prevenise ca sarcina imi va afecta iar sanatatea. acum fac tratament cu melagenina am inceput sa stau si la soare sper sa am rezultate mi se pare totusi un medicament mai sigur pentru sanatate.

teo
Moderator

Mesajde teo » Mie Iul 22, 2009 9:48 am

Sarcina inseamna o perioada de schimbari hormonale in organismul unei femei, era logic ca ti se va duce din pigment. Cam asa au patit multe femei.
Dar, puteai sa opresti pierderea pigmentului castigat prin sedinte cu lampa nUVB. Asa se face pt pastrarea pigmentului.
Spune-mi, te rog, cand ai folosit Melaoline, ai stat la plaja sau doar te-ai plimbat prin soare??

Înapoi la “Tratamente”