Melagenina Plus

tratamentele pentru vitiligo si eficienta lor

Moderatori: teo, mircea

Reguli forum
reguli-t2.html

Puteți raporta probleme în funcționarea forumului la email mircea |@| vitiligo.ro
Lore

Re: Melagenina Plus

Mesajde Lore » Mie Iul 13, 2016 3:59 pm

Lia scrie:Pentru cei interesati de Melagenina Plus, dupa indelungi cautari am aflat ca acest produs este distribuit si in Serbia de catre firma producatoare din Cuba prin intermediul unei farmacii din Belgrad. Nu o sa postez adresa farmaciei unde se poate gasi pentru a nu incalca regulile acestui forum, insa voi raspunde pe private oricui ma contacteaza.
Eu o sa fac un drum sambata la Belgrad pentru a-mi procura Melagenina. Prefer sa cumpar de la aceasta farmacie pentru ca am garantia ca este intr-adevar produsul original, si asta pentru ca am primit adresa de contact chiar de la Centro de Histoterapia Placentaria din Cuba.

Sanatate!!

corinamella

Mesajde corinamella » Mie Dec 07, 2016 6:16 pm

Buna ziua,
sunt si eu interesata de achizitionarea Melageninei. Puteti sa imi trimiteti adresa farmaciei din Serbia?
adresa mea de mail este
corinamella@yahoo.com

Multumesc mult

teo
Moderator

Mesajde teo » Lun Dec 19, 2016 5:17 pm

Farmacia se numeste Ultrapharma. Intrati pe site-ul ei si gasiti toate locatiile din Belgrad.
Repet: nu livreaza in Romania pentru ca pe teritoriul UE nu se comercializeaza produse obtinute din tesut uman (Melagenina se obtine din placenta umana). Asa ca, daca doreste cineva, va trebui sa se deplaseze pana in Belgrad.

Liliblu70

Mesajde Liliblu70 » Sâm Iul 01, 2017 4:39 pm

[quote="Lia"]Pentru cei interesati de Melagenina Plus, dupa indelungi cautari am aflat ca acest produs este distribuit si in Serbia de catre firma producatoare din Cuba prin intermediul unei farmacii din Belgrad. Nu o sa postez adresa farmaciei unde se poate gasi pentru a nu incalca regulile acestui forum, insa voi raspunde pe private oricui ma contacteaza.
Eu o sa fac un drum sambata la Belgrad pentru a-mi procura Melagenina.
..............................

Buna ziua , va rog frumos imi puteti spune adresa farmaciei din Belgrad .
Và multumesc frumos !

teo
Moderator

Mesajde teo » Mar Iul 04, 2017 12:15 pm

Nu stim adresa, dar, daca intri pe site-ul Ultrapharma Belgrad vei vedea imediat adresa afisata, la rubrica Contact.

Marya

Mesajde Marya » Joi Aug 03, 2017 10:08 am

Melaoline tablete din Grecia sunt foarte bune pentru pigmentarea acestor pete. Din pacate si eu sufar de aceasta afectiune. Am cateva cutii acasa daca va intereseaza cu drag. Pe o cutie am platit 70 lei prin comanda. Multa sanatate! E mail: marya.ayram1990@gmail.com

Mihaela Niculae

Mesajde Mihaela Niculae » Sâm Aug 12, 2017 3:24 pm

Buna ziua ,as dori si eu informatii despre aceasta crema ,baiatul meu tocmai a dobandit o are 11 ani.

Mihaela Niculae

Mesajde Mihaela Niculae » Lun Aug 21, 2017 6:39 am

Mihaela Niculae scrie:Buna ziua ,as dori si eu informatii despre aceasta crema ,baiatul meu tocmai a dobandit o are 11 ani.

Chrisstynn

Mesajde Chrisstynn » Mie Ian 10, 2018 5:56 pm

Buna seara tuturor,

Sotul meu este cetatean cubanez si de curand a adus Melagenina Plus pentru o prietena, care este foarte incantata de rezultate.
Ea ne-a sugerat ca este foarte cautata si ca putem scriem pe forumuri pentru a intreba lumea daca doreste.. noi plecam in Cuba la sfarsitul lunii si putem aduce de acolo. Daca sunt doritori, va rog PM.

Daca nu este ok mesajul meu, rog sa fie sters.

Multumesc,

Niculae

Mesajde Niculae » Mie Iul 18, 2018 11:04 pm

Melagenina produce o pigmentare fortata, pe tot corpul, nu doar zonele decolorate si in timp cresc sansele de cancer. Cititi mai mult pana sa va entuziasmati.

teo
Moderator

Mesajde teo » Vin Aug 03, 2018 4:14 pm

Melagenina este o solutie organica, apoasa, cu care se da pe pete. Cum sa iti produca o pigmentare fortata pe tot corpul, daca tu iti dai cu solutia respectiva strict pe pete? E o ineptie sa spui ca iti dai cu Melagenina pe maini, si ti se pigmenteaza picioarele in mod fortat.
Riscul de cancer nu am auzit de el la Melagenina. Aceasta este o solutie organica, facuta din placenta umana. Marele risc este insa ca mama din a carei placenta a fost facuta solutia sa aiba vreo boala transmisibila prin sange, si, in aceasta situatie o iei si tu (ex HIV).
Cred ca confunzi Melagenina cu Melaoline, care intr-adevar produce o pigmentare fortata si are risc de cancer.
Mai bine citeste tu inainte sa scrii pe forumuri.

Înapoi la “Tratamente”