Tratament recomandat de dr. Elena Tataru

`ello.

eu tin tratamentul recomandat de dna Elena Tataru si pot spune ca isi face efectul. E vorba de niste pastile care au acelasi continut ca Melaoline. Mi s-au acoperit aproape de tot coatele. Inca putin si se duce si pata de pe genunchi. Iar pe maini mi-au aparut pete mici pe ici si colo…dar am rabdare, pentru ca stiu ca se pigmenteaza mai greu in aceasta zona.
Succes

si iei doar pastilele? despre ce pastile e vorba?

Buna din nou .Nona ne poti spune ce tratament urmezi?iei decat pastilele sau folosesti si lampa…tii vreun regim?

buna! si eu am inceput acel tratament al dr Tataru de la Timisoara. Am vazut o colega de serviciu care-l foloseste de cca 3 luni si a inceput sa se pigmenteze, dar sunt sceptica: am primit acele pastilute fara prospect, nu scrie nici macar termen de valabilitate pe ele, sora mea e farmacista(nu m-a lasat sa le iau, a zis ca pot fi orice), dar sunt disperata, am explozie de pete pe fata si pe maini. Vreau sa stiu mai multe despre acest tratament, n-am apucat sa vad nici emisiunile de la Etno tv, unde am inteles ca a aparut dna dr. va pup!

buna am si eu aceasta boala de foarte mult timp dar nu este atat de mult extinsa(coate;genuchi si pleoape) as dori si eu sa pot cumpara tratamentul pentru aceasta boala,sau cum iau legatura cu dr.tataru.Multumesc astept raspuns.

Deci e vorba de pastile fara prospect…inteleg ca dau rezultate dar oare de unde provin aceste pastile-minune?

Este cam ciudat tratamentul, daca contine pastile fara prospect. Poate sunt creatia proprie a d-nei doctor…

buna
acum am vazut emisiunea d-nei dr pe Etno Tv, se pare ca un profesor de origine sarba care locuieste in America de vre-o 80 de ani a descoperit tratamentul pt vitiligo, psoriazis , lupus si multe alte boli de piele poate mai putin grave si usor de tratat, se numeste Prof. Raiovici.
Dr. Tataru este doar distribuitoarea produselor in tara si numai de la dansa se pot cumpara. Alaturi de dansa era o doamna care s-a vindecat de vitiligo si povestea ca a luat pastile si s-a expus la soare, avia vitiligo extins.
Mai multe nu au spus de aceasta boala ,
As vrea sa stiu cat costa un astfel de tratament DE LA CEI CARE IL FOLOSESC si cam cat dureaza , dar dupa cate spunea pacienta ceva de 2 ani…

cine vrea sa vada reluarea:
Luni (12 Iulie) 18:00

  Marţi (13 Iulie) 4:00 (reluare)

  Marţi (13 Iulie) 5:00 (reluare)

buna tuturor!
poate cineva sa-mi spuna daca tratamentul cu pastile prescris de d-na dtr. Elena Tataru este valabil si pt copii? fetita mea de 7 ani are vitiligo pe piciorul drept. De un an si jumatate fac terapie cu lampa UVB, rezultatele s-au vazut la inceput chiar erau incurajatoare dar de ceva timp pigmentarea parca sa stopat, nu mai inainteaza…este indicata expunerea la soare? va multumesc!!!

buna
pe ce post putem vedea reluarea la emisiunea unde a fost invitata d-na dtr. Elena Tataru? etno sau antena 2? pt ca duminica 12 iulie a fost difuzata la antena2.

eu am vazut pe etno

la emisiunea taifasuri

bun. eu fusesem initial la dl. Fulga, iar el mia recomandato pe dna Tataru. Tratamentul consta in administrarea a 2 pastile de Mela-(nu mai stiu cum se numesc, nu-mi mai gasesc pachetul venit prin posta) inainte cu 2 ore de a te expune la raze (soare/solar/lampa). Stiu doar ca avea in continut Methoxalen. E adevarat si ca nu vin sigilate, ci intrun pliculet ca de la orice farmacie de la noi. Prima reactie cand am vazut pachetul a fost ca sia batut joc de mine si ca nam eu de unde sa stiu ce pastile mia trimis ea, neavand niciun prospect. Au vorbit ai mei cu ea si i-a convins pe ei, si mai aveam si o cutie de melaoline acasa si leam comparat 'estetic' (altfel nu aveam cum) si erau 'identice'.. deci leam luat. Dna Tataru nu mia recomandat niciun regim, ci numai sa beau lapte, deoarce sunt toxice pastilele pt ficat. Dar eu stiam de la persoana care mi-a dat melaoline-ul urmatorul regim: 1 pahar-doua de suc de sfecla rosie cu lamaie, apa minerala si patrunjel (toate acestea fiind bune detoxifiante pt ficat si nu numai-puteti citi pe internet ce calitati are sfecla), liv52, silimarina, lapte dulce, eliminarea din meniul zilnic a mezelurilor si a carnii de porc si a sucului coca-cola. Acesta este regimul pe care l-am tinut eu pe cat am putut. Expunerea la raze se face o data la doua zile. Eu am dat 400 de ron pentru pastilele Mela-(..)/ 2 luni. Daca vreti poze cu efectele tratamentului, anuntatima

Eu sunt increzatoare ca o sa treaca odata si`odata. Pot spune ca atunci cand vezi ca da rezultate, cat de mici ar fi ele, incepi sa te simti altfel, aproape ca vindecat. Rabdare si perseverenta :slight_smile:

Si eu stiu la fel, ca este doar distribuitor si ca provin din State aceste pastile. A spus ca pastilele vin in flacoane mari, de cate 1000 de pastile sau ceva de genul si ca de aceea nu le trimite ambalate. Imi imaginez ca sunt in tuburi dintr`alea cum vezi in filmele americane, in dulapul de la baie-mari, transparente si cu un abtipild cu numele lor pe ele. In fine

@Mirelamaria: medicamentul Melaoline, ca si toti psoralenii dealtfel (inclusiv acesta de care vorbiti voi) sunt f toxici pt organism. Deci nu se prescriu copiilor, mai ales unuia de 7 ani. Pt fetita ta iti recomand Vitix gel+usoare expuneri la soare, dim devreme sau seara cu o ora ianinte de asfintit. Nici cu lampa nUVB nu exagera, poate produce cancer de piele daca e folsita in exces |(desi bolnav de vitiligo cu cancer de piele inca nu s-a intalnit0.
@Nona: da, vrem poze cu efectele tratamentului, dar sa fie cu petele tale. Asa putem avea incredere ca sunt poze reale, nu cozmetizari cu viticolor (cum am vazut pe unele site-uri).
Eu m-am convins: acest medicament e un psoralen, deci e bun pt vitiligop. Dar atentie la expunerile solare, ne confruntam cu niste radiatii fara precedent in acesti ani: te expui numai dim devreme (ex pana in 8) si seara cu o ora inainte de apus. Atunci mai exista radiatii ultraviolete. In reste crema de protectie.

Emisunea taifasuri este un show de comedie absurda:

  • Ahmed, medicul care opereaza varicele si asculta muzica tiganeasca in timpul operatiei. La sfarsit danseaza cu pacientele.
  • Stelian Fulga, vraciul care pretinde ca vindeca orice boala (cancer, sida) cu sucuri de buruieni si cure de detoxifiere.

Prieteni, acestia sunt niste escroci care nu vor decat sa profite de pe urma voastra. Pentru tratamente adevarate consultati medici seriosi, publicatiile medicale de specialitate sau articolele aparute in urma studiilor institutiilor din strainatate: proquest.co.uk/en-UK/ etc

Tratamentul cu Melaoline nu este ceva nou. Teo spunea acum ceva timp ca in Grecia o cutie costa 2E si tine aproximativ o luna. Daca ti-a vandut dna Tataru Melaoline cu 4 milioane, te-a pacalit.

1 Like

Buna ziua. Am o fetita in varsta de 4 ani si 8 luni si de la varsta de 1 an am descoperit ca are vitiligo . I-a aparut prima data pe pulpele superioare si pe coapse. Am fost la doctor si mi-a recomandat vitix gel. Va rog sa-mi spuneti daca exista si un alt tratament si daca se poate va rog sa-mi comunicati datele dumneavoastra de contact.

Va multumesc!
Exista tratamentul cu lampa nUVB, dar fetita e prea mica. Asa ca doar Vitix gel si Dermovate crema pot fi folosite.

stie cineva un numar de telefon al doamnei doctor elena tataru?

Buna tuturor,

Imi puteti spune cum pot sa comand si eu acest tratament? As dori sa incerc si acest tratament, cine stie, poate poate!

Va multumesc mult si sanatate tuturor!