tratament cu "Vitiligo natural" din Dubai

Salutare tuturor membrilor, ma numesc Emi si ma bucura foarte mult existenta acestui site. :smiley:

Am vitiligo de 20 ani si pe parcursul acestor ani am incercat diverse tratamente, dar din pacate fara succes.
Ultimul incercat a fost produsul celor din Dubai denumit dupa cum scrie si pe flacon - “Vitiligo natural”. Produsul a fost mediatizat si pe postul OTV si comercializat de www.topvitanatura.ro. In unele posturi de pe acest site s-a facut oarecum trimitere la acest produs, si la calitatea site-ului dar as vrea sa continuam discutia aici pentru o mai usoara urmarire.

Eu am luat flaconul de 250 ml in luna iulie 2012 si l-am utilizat zilnic. Am aplicat pe zonele afectate in special noaptea, deoarece cum scrie si pe prospect el trebuie lasat sa actioneze 10 - 12 ore. Are o consisteta uleioasa, seamana cu uleiul de motor, acelasi miros, acceasi culoare.
In august - septembrie 2012 am fost la mare, si dupa ce ma ungeam cu acest gel ma expuneam la soare. In instructiunile primite se specifica ca expunerea la soare accelereaza repigmentarea. Acum cativa ani in urma cand am inceput tratamentul medicii imi ziceau ca trebuie sa ma feresc de soare sa folosesc lotiune cu factor de protectie solara mare pentru a nu aparea diferenta mare de pigment - dar se pare ca teoriile s-au schimbat radical in timp.

Dupa 3 - 4 luni de utilizare flaconul s-a epuizat si rezultatul a fost acelasi ca in fiecare an. In lunile de iarna, bronzul se duce si diferenta dintre pete si pielea normala este aproape insesizabila - de accea nu am putut concluziona daca produsul a facut bine sau nu.
Odata cu venirea verii petele mi-au reaparut, dar parca nu de aceeasi intensitate a albului cum era inaite si parca sunt mai rozii la culoare - am sa atasez si poze sa vedeti.
O ameliorare este, nu foarte mare, dar producatorul insista sa continui tratamentul - si nu stiu ce sa fac ? As vrea sa aud si alte pareri ale altor persoane care au folosit.

Teoriile privind expunerea la soare nu s-au schimbat deloc intre timp…daca te expui intre orele 10-18, o poti pati rau de tot. Eu, ori de cate ori ies in soare fara protectie, sau cu protectie mica, ma trezesc cu pete noi sau cu extinderea celor vechi.

Incearca Melaoline…eu am de vreo 8 ani si sincer am incercat foarte multe tratamente dar niciunul nu a dat rezultat…Acum 2 ani am inceput Melaoline(pastile) +lampa uvA sau soare si m-am vindecat cam 70 %,dar am intrerupt tratamentul pentru ca nu mai aveam timp sa il fac…Acum 1 luna l-am inceput din nou si se vad rezultate fff mici dar sunt multumita !Vi`l recomand!..Soarele este foarte bun,chiar accelereaza repigmentarea…

Melaoline sunt niste pastile foarte mici,se gasesc cam greu dar sunt foarte bune…Se ia pe stomacul gol sau dupa cateva ore dupa ce ai mancat.Pentru inceput (2-3 luni)se ia doar 2 pastile o data la 2 zile cu lapte(contin o substanta care e cam daunatoare pentru ficat,de aceea e recomandat laptele),iar dupa 2 ore dupa ce ai luat pastilele te expui la soare sau la lampa UvA(UvA cica este mai buna decat UvB).La soare trebuie sa stai cat mai mult timp posibil,eu stateam chiar si 3 ore pe zi.Apoi dupa 3 luni in care ai luat cate 2 pastilutse o data la 2 zile,maresti doza…iei 2 pastile jumatate…pana ajungi la 3 pasile !!!sunt foarte multumita de rezultate si daca ma tineam de tratament poate eram vindecata dar din pacate a trebuit sa il intrerup

Buna ziua,
Am si eu vitiligo de aproximativ 19 ani. De 3 luni fac tratament cu Vitiligo Natural din Dubai si inca nu se vede nici un rezultat, in schimb mi-au aparut niste bubite care dau niste mancarimi groaznice. Am auzit ca in locul bubitelor o sa apara puncte de pigment care se vor uni in timp. A mai patit cineva asa ceva?

Buna ziua la toata lumea
Am si eu vitiligo si m-am tratat de-a lungul timpului cu de toate pentru cei care folosesc melaoline atentie mare la ficat .
In ceea ce priveste uleiul din Dubai este natural si da miroase a ulei de motor ,pe mine ma ajutat pentru ca m-am repigmentat complet dar nu am avut la degete sau la incheieturi acolo cedeaza greu trebuie perseverenta. Eu nu am auzit la televizor si nici nu am vazut sa scrie in prospect ca trebuie sa te expui la soare este complet gresit ce aiti facut voi .Te poti expune la soare 10-15 minute a fost explicat foarte clar eu am inteles (uleiul se lasa aplicat mai multe ore Nu expunerea la Soare)

Buna
Cei care ati folosit Vitiligo Natural, de unde l-ati cumparat, si cat v-a costat?
Am vazut ca pe site-ul mama costa 79$ o sticla de 125 ml, la care primesti inca o sticla gratis. Mai zic ca transportul e gratuit.
Cei de pe site-ul mentionat de voi in acest topic (site din Romania) il comercializeaza cu 360 lei sticla de 250 ml (am sunat eu).
Multumesc frumos

Aveti idee ce taxe vamale as plati daca l-as comanda direct din Dubai?
Merc

Buna!!
Eu am vitiligo nici nu stiu exact cand a aparut prima data…dar stiu ca in liceu am observat pe pleoapa si a inceput sa ma deranjeze, cu timpul s-a mai extins, am mai acoperit cu fond de ten. Acum folosesc viticolor gel, doar ca pe fata necesita aplicat dupa fiecare toaleta ci nu asa cum spune ca e suficient 2 aplicari pe saptamana; pe corp tine mai mult culoarea. Am incercat niste creme mai de mult dar am renuntat repede nevazand nici un rezultat. La mine e ereditar a avut si tatal meu, am o pata pe abdomen exact cum o avea el…in fine, la mine nu se extinde repede. As dori si eu va rog numarul sau site-ul din Romania pentru vitiligo natural din dubai?!
App am auzit ca e un medic in Germania, homeopat…trateaza vitiligo, astept sa aflu mai multe despre el.
Multumesc!
Sanatate multa!!!

Eu am cumparat 3 sticlute direc de la un producator cunoscut din Pakistan. Am incerrcat timp de 6 luni, nu am obtinut nici un rezultat. Pordusl find produs printr o medotda ne avasanta, mirosea gruaznic. M am hotart sa opresc si cu acest tratament, pentruca nu mai puteam si numai suportam mirosul care era groaznic si a iuplat toat casa. Adurat un pic pana ce le am primit. Ei ziceau ca trbuie cel putin un an sa contniui, insa nu am ptut continua, asat pentruca am vazut ca pierd timp degaeba. In legatura cu dece am luat sticlutele de la acest producatorul, un pachistanez care avea in chiosk mi a recomandat sa cumper de la aceasta familie, find cunoscuti la ei acasa. Firmalor are adresa, telefon si au si o istorie indelungata in acest domeniul: vitiligoherb.com/index.html:slight_smile: