bitter suedez

remedii naturiste si terapii alternative

Moderatori: teo, mircea

Reguli forum
Inainte de a deschide un subiect nou, va rog sa cititi regulamentul: reguli-t2.html
Vioreld

bitter suedez

Mesajde Vioreld » Mie Mai 14, 2008 12:29 pm

sunt deja la a doua cura de 6 luni cu lampa uvb. prima oara mi s-au repigmentat niste pete (putine oricum) insa in cele 3 luni de pauza, in acele locuri, vitiligo a reaparut. m-am dus inainte de Paste la un magazin naturist sa iau bitter suedez. am luat cam o saptamana intern, dar mi-a venit odata sa dau si pe o pata de pe antebrat, pata cam ca o moneda de 50 bani. pe aceasta au aparut mici puncete de pigment si din de in ce mai multe. azi ma duc iar sa mai iau o sticluta ca poate cine stie... :D a mai incercat careva asha ceva?

moonwalk

Mesajde moonwalk » Mie Mai 14, 2008 2:45 pm

Nu am auzit pana acum de solutia asta...daca functioneaza in continuare te rog sa ne spui :)

Lia

Mesajde Lia » Mie Sep 03, 2008 2:18 pm

Ai mai obtinut vreun rezultat cu Biter-ul acesta?

moonwalk

Mesajde moonwalk » Mie Sep 03, 2008 2:55 pm

Subscriu....Viorele ar fi trebuit sa ne tii la curent cu evolutia.

Vioreld

revin

Mesajde Vioreld » Dum Oct 05, 2008 9:40 am

moonwalk scrie:Subscriu....Viorele ar fi trebuit sa ne tii la curent cu evolutia.

din pacate, n-am avut niciun rezultat. mai mult, in ultimele 3 luni mi s-au marit petele peste tot si au aparut in plus si altele noi. mi-a recidivat si o pata pe frunte care disparuse de vreo 10 ani (singura, fara vreun tratament).

moonwalk

Mesajde moonwalk » Dum Oct 05, 2008 12:03 pm

depinde si de ce regim tii

teo
Moderator

Re: revin

Mesajde teo » Lun Noi 17, 2008 1:04 pm

Vioreld scrie:
moonwalk scrie:Subscriu....Viorele ar fi trebuit sa ne tii la curent cu evolutia.

din pacate, n-am avut niciun rezultat. mai mult, in ultimele 3 luni mi s-au marit petele peste tot si au aparut in plus si altele noi. mi-a recidivat si o pata pe frunte care disparuse de vreo 10 ani (singura, fara vreun tratament).

si eu am auzit de biterul suedez, in prospect chiar scrie ca se recomanda si in boala petelor albe. Dar daca zici ca nu ai avut rezultat.....te cred pe tine.

cornelia

Re: bitter suedez

Mesajde cornelia » Mar Iul 01, 2014 12:07 pm

si eu am folosit biter dar nici un rezultat, incercati cu rostopasca si selezin ac, am folosit si o crema de tatareasa si rostopasca si au inceput sa mi se picmenteze cateva zone, multa rabdare.

Înapoi la “Coltul Naturist”