Clinica dermatologica Timisoara???

Buna tuturor,
Am citit mesajul unei domnisoare, la un moment dat, care spunea ca a facut un tratament la un medic din Timisoara si ca petele au disparut in proportie mare. Ma poate ajuta cineva cu informatii in acest sens?
Baiatul meu, are aproape 13 ani, este diagnosticat de aproape 3 ani. Acum se trateaza cu Vitix pastile si gel, de 6 luni, insa in aceasta vara a fost o explozie de pete, iar acest tratament pe linga faptul ca este fff costisitor, am senzatia ca nu are absolut nici un efect pozitiv.
Am tot citit mesaje ale mai multor membrii, sint fff multe lucruri care nu ne-au fost pomenite la controalele periodice facute la medic, asfel ca va cer sprijinul prin a-mi recomanda o clinica/ un medic bun, oriunde in tara.
Multumesc.

explozia de pete este de la soare…ori de cate ori iese in soare, fie si numai pt 5 min, sa ii dati cu crema de protectie solara.

Buna ziua!
Nu stiu cine a scris despre un medic din Timisoara , eu personal am avut vitiligo 3 ani.Petele mi-au aparut in facultate.Medicul meu de familie m-a trimis la D-na doctor Zaharia mi-a dat un tratament pe care l-am urmat iar petele mi s-au repigmentat.
Eu sunt din Timisoara.Daca doriti puteti cauta pe internet adresa cabinetului si nr de tel. Eu am avut pete pe fata deasupra sprancenelor, pe barbie si deasupra buzelor.Sunt foarte fericita ca mi s-au repigmentat! Am vazut ca ati scris in 2013.Daca nu e prea tarziu poate va ajuta pe altcineva :slight_smile:

Sanatate!

puteti sa ne scrieti si tratamentul care l-ati luat?Multumim

Alexandra, ne bucuram pentru succesul tau, si te incurajam sa postezi tratamentul (sau macar ce ti s-a prescris).
Pe de alta parte nu uita ca vitiligo este o afectiune complexa, care poate recidiva oricand. Va fi musai sa te feresti de soare toata viata ta: vine vara, te sfatuiesc sa iti daci cu crema de protectie 50+ intre orele 9-19

Buna.
Sunt din Timisoara si merg de foarte multi ani la d-na Dr.Ghitulescu la Policlinica Omnisan, o recomand cu incredere.Am 27 ani si am Vitiligo de pe la 17 ani, am urmat mult timp tratament cu rezultate bune si boala tinuta sub control, dar dupa o perioada de pauza si stres mai mare mi-au aparut pete noi iar acum reiau tratamentul( Protopic si Vitix gel plus Zinkit si cal-c-vita).

Zinkit? Ce medicament este acesta?

Este un supliment alimentare cu zinc, care ajuta la functionarea normala a sistemului imunitar . Este bun pentru piele, am luat mult acest supliment, in cure de 20 zile cu pauza de 10 zile cand luam cal-c-vita…