Magazinul de lampi UV pentru tratamentul vitiligo

Magazinul va functiona cel mai devreme la sfarsitul lunii septembrie. Primul produs disponibil spre vanzare va fi lampa Narrow Band UVB 311nm care va avea un pret de 300E, adica in jur de 10 milioane. Pachetul contine lampa cu ultraviolete, ochelarii de protectie, timerul si o geanta pentru transport.

Toate produsele comercializate prin magazin vin cu factura, garantie 1 an si instructiuni in limba romana. Livrarea se face prin firma de curierat sau prin Posta Romana.

Nu se poate comanda telefonic? Sau altfel? Cam in cat timp ajunge de la data lansarii comenzii? De unde stiu daca functioneaza inainte sa desfac pachetul? Evident, daca zdrangane, trimit imediat inapoi. Ideea e ca stiu prea bine cum manipuleaza pachetele firmele de curieriat si Posta Romana. Manipuleaza cu lopata si de la distanta mare. Nu au grija deloc.
Astept sa pot comanda, eu si inca multi altiiā€¦

Bafta multa,
Istvan

Da, produsele vor putea fi comandate si prin intermediul telefonului. Odata lanasata comanda, coletul ajunge la dvs in 4-5 zile prin Posta Romana sau in 2 zile prin firma de curierat.

Firmele de livrari permit desfacerea pachetului la destinatar daca expeditorul a specificat in mod expres asta. Mai mult, produsele trimise vor fi bine impachetate si vor purta inscriptia de obiect fragil.

Merci mult Mircea, astept sa o pot comandaā€¦ Banii sunt pregatiti, totul e k, in momentul in care se lanseaza magazinul, voi trimite comanda.

Toate cele bune,

Istvan

cam cat putem folosi lampa pana va fi nevoie sa schimbam tubul?

Pentru a asigura un nivel ridicat al radiatiilor este necesara inlocuirea tuburilor dupa 300 ore de folosire.

Isolda??? Isolda e o legenda, un personaj de basm. Nu putem sti cat de alba a fost pe maini sau in alte parti. Asa si Fat frumos din Lacrima sau Alba ca Zapada probabil aveau Vitiligo extins. Dar nu putem sti sigur. Sigur stim ca noi avem pete albe si nu suntem (inca) personaje mitice. :laughing:

Mircea,

Cand se deschide magazinul pt. lampi nUVB?

Apropos de lampi nUVB, am gasit-o pe un site american. Se poate comanda de acolo, dar costa 650 USD + 138 USD cheltuieli de transport. Deci nu costachiar cum zicea cineva, adica cat o masina! O sa dau URL-ul site-ului, daca e cineva interesat!

magazinul este in lucru. Nu pot spune exact cand va fi lansat.

OK, Mircea. Deocamdata nu am zone asa extinse ca sa ma grabesc sa imi iau lampa!

Vad ca a aparut pagina cu specificatiile pt lampa. Asta inseamna ca in foarte scurt timp o sa inceapa sa functioneze magazinul, nuuuuu ? Nu mai am rabdare.

Cat costa lampile ce trebuiesc schimbate dupa 300 de ore de functionare? Si le vom putem cumpara tot de pe site?

vreau sa stiu daca foloseste cineva lampa cu uvb si cu ce rezultate

Da, am folosit-o eu. Poti vedea pozele din timpul tratamentului aici: vitiligo.ro/index.php?pagina=repigmentare

Si dl. dr. Nedelcu mi-a recomandat sa o iau, in caz ca pot. Nu stia ca au aparut pe piata (dar uite ca inca nu au aparut), insa mi-a recom. sa fac pUVA sau nUVb.

mircea, o estimare pentru cand o sa fie gata magazinul ? ianuarie, februarie, martie ?

Si la ce pret, ca vad ca pretul initial de 9 800 000 lei nu mai apareā€¦

Buna Mircea ! As dori sa stiu cand pot cumpara lampa uvb si la ce pret .
Multumesc.

@alina
Cat mai curand. Urmareste acest topic pentru vesti despre lansare.
@teo
pretul va fi apropiat de cel afisat initial.