Magazinul de lampi UV pentru tratamentul vitiligo

discutii despre tratamentele cu UVA si nbUVB
Reguli forum
Inainte de a deschide un subiect nou, va rog sa cititi regulamentul: reguli-t2.html
moonwalk

Mesajde moonwalk » Joi Sep 11, 2008 10:36 am

nici la mine nu pot spune ca a dat....lampa singura a mers mai bine...am dat cu ulei de masline pe pete inainte de a folosi lampa....accelereaza bronzarea si poti folosi lampa un timp mai scurt...ceea ce este benefic dupa parerea mea :P....novitil nu am folosit...am folosit in schimb daivonex si elidel si am obtinut ceva rezultate....insa nu impresionante.
Cele mai bune rezultate se obtin cu lampa

anne

Mesajde anne » Vin Sep 12, 2008 10:31 am

Si folosesti doar lampa,fara altceva?

moonwalk

Mesajde moonwalk » Sâm Sep 13, 2008 3:31 pm

Dap...uleiul de masline doar pe petele de pe fatza...e suficient ptr mine...si am testat si cu vitix si cu elidel....mai exista niste pastile sau un unguent care cica dau rezultate dar nu recomand inca (rezultatele au fost numai in teste si medicamentele respective nu sunt tocmai fara efecte secundare)..

Voi incerca si cu novitil...nu are cum sa duaneze cred :D

anne

Mesajde anne » Lun Sep 15, 2008 8:21 am

Ma bucur ca am cu cine sa ma sfatuiesc in privinta tratamentului, chiar mi-am revenit mult din punct de vedere moral de cand am descoperit forum-ul. Tu ti-ai luat lampa de la firma indicata de Elena?
Crezi ca este cea originala?

moonwalk

Mesajde moonwalk » Lun Sep 15, 2008 11:45 am

Lampa? ar fi interesant sa fie contrafacuta...nu e chiar o nisa a pietei care sa poata fi exploatata din acest punct de vedere :p

Oricum am rezultate bune cu ea si nu ma intereseaza daca e sau nu contrafacuta atata timp cat am si garantie la ea :P

Lasand glumele, lampa este cea originala...am toata increderea in acea firma (da este cea de la clinica de la care au procurat-o aproape toti de pe acest forum )

camy777

Mesajde camy777 » Mie Sep 17, 2008 5:22 pm

ciuadat..eu nu am mai auzit de ulei de masline inainte de expunere..super..sper sa-ti mearga pentru ca ,de obicei lampa fara o crema care sa ajute in procesul de repigmentare nu prea da rezultate..eu folosesc lampa cu crema vitix de aproape un an si am avut super rezultate:unele pete s-au inchis iar acum am reinceput tratamentul cu melagenina plus combinat cu crema vitix si lampa ca sa incerc sa l-e inchid si pe celelalte care,inaintea tratamentului precedent s-au inchis considerabil devenind foarte mici..bafta in continuare cu uleiul de masline.. :wink:

moonwalk

Mesajde moonwalk » Mie Sep 17, 2008 5:54 pm

acum voi incepe cu novitil plus lampa...de unde ai facut rost de melagenina?

cristina

Mesajde cristina » Mie Sep 17, 2008 5:59 pm

procedeul este acelasi ca la vitix: de 2 ori/zi+ 3ori/sapt lampa?

moonwalk

Mesajde moonwalk » Mie Sep 17, 2008 6:07 pm

procedeul da....rezultatele sunt mai bune cu novitil...cel putin teoretic (daca e sa credem marturiile de pe sit-ul oficial al firmei atunci produsul este miraculos)
Ramane de vazut :)

Lia

Mesajde Lia » Vin Oct 10, 2008 10:17 am

Hello,
Ma intereseaza si pe mine de unde ai facut rost de melagenina.

Merci.

ionutul_ploiesti

Re: Lampa UVB

Mesajde ionutul_ploiesti » Lun Iun 29, 2009 5:50 pm

Sal,
Lucrez zilnic cu un panou UVB ( Dermalight 1000)la un cabinet, dar pacientii raspund diferit la tratament. Nu va asteptati la miracole!!! se incepe terapia de la cateva secunde, conform unui protocol bine stabilit, pana se ajunge la 5'25" la a 16-a sedinta. Prima terapie contine 16 sedinte (3 sedinte pe sapt.). Utilizam Vitix, acum e o fetita in tratam la a 3-a terapie, si intr-adevar s-a pigmentat destul de bine, dar f. bine se vede pe abdomen. Pauza dintre terapii e de minim 4 sapt. Exista si in Rom distribuitor.

camy777

Re: Magazinul de lampi UV pentru tratamentul vitiligo

Mesajde camy777 » Dum Iul 05, 2009 7:34 am

cred ca fiecare poate face chestia asta acasa lampa+vitix dar ai nevoie de timp,rabdare si bani ca sa-ti cumperi o lampa...de anul trecut am facut pauza cu tratamentul dar de ceva timp l-am reanceput,doar lampa si melagenina si vad ca petele se inchid putin pe la borduri...am citit despre noul oxsoralen ultra,cica e foarte efcient si dupa vreo trei sapt deja ai rezultate ,iar dupa 9 luni rezultate in proportie de 90% si asta depinde si de fiecare cum rasp la tratament

angela

Mesajde angela » Joi Iul 09, 2009 11:30 pm

buna, as fi si eu interesata de unde se poate cumpara din Romania lampa dermalight pt vitiligo.
Daca stie cineva dintre voi va rog sa ma contactati pe e-mail : angi_marc @ yahoo.com
Multumesc din suflet

teo
Moderator

Mesajde teo » Mar Iul 14, 2009 9:28 am

Angela, poti lua legatura cu Anca Cristescu. Ea vrea sa isi vanda lampa proaspat achizitionata, sun-o si vezi daca oferta ei mai e disponibila. Daca nu, cu elena la adresa hristeaelena@yahoo.com, care iti spune la ce site se poate comanda.

rezultate-pozitive-cu-lampa-nbuvb-t384.html

deviss

Mesajde deviss » Mie Noi 11, 2009 6:05 am

Buna ziua.

As dori sa achizitionez si eu lampa. Se poate sa ma ajute cineva in privinta cu acest lucru ?

Multumesc anticipat

Înapoi la “Terapia UV”