Pasii ce trebuie sa-i parcurg pentru un tratament (lampa UV)

Buna!
Am vitiligo de vrio 5 ani, la moment am 17 ani.
As vrea sa stiu ce trebuie sa fac as vrea sa-mi procur o lampa UV.
Nu stiu cu ce sa incep ar trebui sa ma consult cu un dermatolog cu privire la lampa UV ? Sa-u sa cumpar pur si simplu lampa si mai departe :slight_smile:) ?
Am un verisor in Bucuresti cred ca el mar putea ajuta cu procurarea lampei.
Cum ma sfatuiti sa procedez???

Chiar nimeni nu ma ajuta? :frowning:

daca esti sigur ca ai Vtiligo si nu altceva, poti sa iti procuri singur lampa, nu ai nevoie de reteta/sfatul medicului.
Lampa e tratamentul universal valabil in aceasta boala, asa ca musai ai nevoie de ea.
Deci cumpar-o.
O poti achizitiona si pe cea de pe site, iti vine prin posta acasa.
Bafta.

Unde gasesc informatii pe site despre vanzarea acestei lampi?

Imi raspunde cineva :question: :question: :question:

O poti cumpara de pe site-ul firmei Elmed, o comanzi si iti vine prin colet postal.

am sunat la elmed si este 340 euro plus tva adica 525 euro, aprox 18 milioane… mai exista si alte firme?
poate stie cineva unde e mai ieftin…

Cei interesati de lampa Dermalight 80 uvb 311 nm ma pot contacta la id-ul Romuluseu. Nu o comercializez eu dar va pot indruma sa o cumparati direct din Germania la un pret destul de bun 222 euro ( cei din tara care vand aparatura medicala cer cam 420 euro pe aceeasi lampa). Eu am cumparat-o recent, deci firma care o comercializeaza e o firma serioasa.

Maximus, tva= 24% din pret, 340+24% x 340 = 340+85 = 425 euro, dar e mult si asa, o gasesti in Germania la jumatate de pret.

Am si eu o lampa UVA PE CARE O VAND CU 250 EURO

am sunat la elmed si este 340 euro plus tva adica 525 euro, aprox 18 milioane… mai exista si alte firme?

dejar-de-sudar.com/psoriasis … ht-80.html
eu de acolo mi-am comandat lampa, site-ul e in spaniola dar lampa e fabricata in Germania.Costa 300 euro cu taxe de curierat incluse.Are si timer dar nu e incorporat, plus ochelarii de protectie.Nu merita sa o iei de la noi, e jaf la drumul mare.

poti sa-ti construiesti singur o lampa cu mai putin de 200 lei
vitiligo.ro/diverse/cum-sa-const … -lampa-uvb