PENTRU TEO

Buna Teo,
Si eu am vitiligo si mi-am aachizitionat recent o lampa Dermalight 80. O folosesc impreuna cu Novitil. Mi-am comandat si Vitilax, pasile si ulei( am citit ca sunt bune-urmeaza sa le folosesc). Eu am avut primele pete in urma cu 6 ani, am folosit si atunci Novitil si solar 3/sapt si crede ma am scapat de toate petele. Era ceva minunat. Insa in urma cu cateva luni, mi au aparut altele, rapid, si nu pot sa le mai opresc. Am pe maini - degete si pe laba piciorului.Fac tratament serios injectabil B12, acid folic, betacaroten , vit D, E. Am luat si o cutie de VItix. Dar sunt debusolata total. Am renuntat la solar pentru a continua cu lampa insa petele nu se fac roz, parca nici nu functioneaza. Sa fac iar solar/oare lampa nu are efect la mine? Am mai dat si 18 mil pe ea.:frowning: Tu mai ai pete? Un sfat te rog, daca ai timp! merci!

Nu am auzit de acest medicament, Vitilax. Este luat de pe Internet, sau din farmacie?
Personal sunt reticent la medicamentele cumparate pe net, dupa ureche, si care nu exista in farmcacii , pt ca iti exacerbeaza boala. A mai fost o colega care a cumparat Vitiligo tab, si apoi i s-a agravat boala imediat ce a inceput sa le ia.
Eu iti recomand Vitix tablete, dar 3 tablete/zi (in prima luna iei 1, in a a doua iei 2, apoi iei 3/zi). Poti sa iei si 2 pastile de Coenzima Q10 de la Wallmark (simpla, fara ulei de catina)+ tratamentul tau obisnuit.
Nu renuta la lampa, e mai buna decat solarul.

Teo, imi spui te rog de unde iti cumperi pastilele Vitix?eu le-am cautat in toate farmaciile si mi s-a spus ca nu se mai importa produse de la ACM.

nu am mai gasit nici eu pe nicaieri. Le-am inlocuit cu Coenzima Q10plus de la firma Doepler Acktiv cu rezultate f bune.