Magazinul de lampi UV pentru tratamentul vitiligo

Nu sunt din Romania dar am acolo niste rude.
Ati putea sa-mi spuneti de unde pot sa procur aceasta lampa si cat ma va costa?
Inca o intrebare se poate sa se contrafaca aceasta lampa?
De unde tre sa o cumparam ca sa fim siguri ca e ceie ce trebuie?

Raspuns pentru Geta
Nu mai stiu acum exact site-ul de pe care am comandat lampa, dar promit ca o sa-l caut si-ti spun.
Stiu ca adresa de mail pe care am comandat-o era ceva cu vitiligotratament@yahoo.com, si avea si un nr. de tel, dar nu-l mai tin minte.

stie cineva care este cel mai mic pret pentru lampa? am gasit la 18 mil si mi se pare enorm…

Vand lampa “Dermalight 80” folosita doar 2 saptamani .Pretul este de 1200 de lei.

Mircea imi poti spune si mie te rog cum pot cumpara lampa aceea direct de la tine? si care ar mai fi pretul actual?

Salut am gasit undeva lampa DM- 50 311nm este buna pentru tratarea vitiligo? am gasito pe un site in china la 7 milioane noua

Cei interesati de lampa Dermalight 80 uvb 311 nm ma pot contacta la id-ul Romuluseu. Nu o comercializez eu dar va pot indruma sa o cumparati direct din Germania la un pret destul de bun 222 euro ( cei din tara care vand aparatura medicala cer cam 420 euro pe aceeasi lampa). Eu am cumparat-o recent, deci firma care o comercializeaza e o firma serioasa.

Vand lampa Dermalight 80, nou nouta, sigilata, nefolosita! Pret vanzare 1200RON (300euro), cumparata cu 425euro din strainatate. Contact: zaza652003@yahoo.com

Vand lampa UVA cu 200 DE EURO este adusa din italia

sunt interesata si eu de o lampa uvb noua

De obicei se mai gaseau si pe site-ul de licitatii okazii.ro era o persoana care vindea acolo un model mai nou de lampa uvb…avea integrat timer si alte functii gen oprire automata la un anumit interval de timp.

dati-mi si mie va rog un site al unei firme de la care sa pot achizitiona lampa nUVB dermaligt 311nm , trebuia sa plek eu sa o kumpar da nu am mai plekat…asa ca siint nevoit sa sa o cumpar din tara, astept un raspuns, multumesc anticipat !!

Eu am o lampa nou nouta, in cutie, de vazare, mult sub pretul pietei din romania. Pentru cei interesati 0723.690.960

dezactivat

Buna ziua.
Eu am folosit o lampa Dermalight 80 UV - A pentru tratamentul fetei mele si a avut effect. Nu o mai folosim de aproape 1 an, asa ca daca este cineva interesat de aceasta lampa, imi poate lasa un mesaj. Lampa este importata din Germania, este in stare perfecta de functionare, are instructiuni in limba romana.

Buna ziua. Vreau eu sa cumpar lampa. Mai este valabil anuntul?

Salutare,

pentru o lampa UVB mai veche (folosita acum 4 ani nu foarte mult) ar trebui schimbat tubul ? Am ajuns la 3 minute dupa 8 sedinte progresive si nu prea inroseste pielea. Multumesc

1)depinde pe ce zona folosesti lampa: la fata te inrosesti cel mai usor, la degete si la palme cel mai greu.
Timpul maxim de expunere este de 4min40 sec, tu esti doar la 3 minute, asa ca mai mareste expunerea.
sigur nu ti-a ramas crema de protectie solara pe pete? Aceasta impiedica f mult patrunderea razelor in piele.
2)bulbii de la lampa nUVB se schimba dupa 300 ore de folosinta. Nici eu, care folosesc lampa de 10 ani nu am ajuns la 300 ore (am putin este 100 ore de folosinta). Asa ca la tine nu e nevoie de schimbarea bulbilor.

Multumesc Teo, dupa prima luna de tratament sunt multumit de rezultatele pe pata “de proba” (pe genunchi - cei drept nu era foarte bine conturata ci era difuza). Intrebarea mea e obligatoriu sa fac 3-4 luni de tratament daca am rezultate care ma multumesc dupa prima luna ? Ma gandesc in termeni de recidiva si daca un tratament de o durata mai mare ar micsora aceste sanse de recidiva.

Multumesc si mult succes!

Salut Teo,

daca pata pe care am facut proba (1luna jumatate de 3 ori pe sap) s-a decolorat in proportie de 60% dupa aproape 2 luni ce ar zice asta? Sunt sanse sa mentin pigmentul daca as incerca din nou pentru o perioada mai lunga si in acelasi timp pe celelalte parti afectate (doar in jurul gurii ma afecteaza ).

Multumesc,
Claudiu